Altın İğne İle Gelen Güzellik
Ana Sayfa / Altın İğne İle Gelen Güzellik
Altın İğne İle Gelen Güzellik

ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS NEDİR?

Radyofrekans; tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden de cilt gençleştirmek, izleri düzeltmek ve deriyi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermiştir.

İğneli Fraksiyonel Radyofrekans,: RADYOFREKANS enerjisinin cilt toparlayıcı etkilerini hızlandıran ve bunu FRAKSİYONEL LAZER sistemi ile harmanlayıp  İleti gücü yüksek olan ve 0,8 mm ile 2,5 mm arasında değişebilen mikro altın uçlu iğneler ile cilt altına fraksiyonel radyofrekans enerjisini direkt olarak veren bir uygulamadır.. Yüzümüzü gençleştirirken aynı zamanda cilde minimal hasar veren, cilt altı dokulara uygulandığı için etkisi çok uzun süren, tek bir seansta bile gözle görülecek düzeyde bir etki yaratan yöntemdir, Direkt olarak cilde dokunulmadığı için ciltte kalıcı izler bırakmamaktadır. İşlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu üstün özellikleri nedeni ile Fraksiyonel Radyofrekans sadece cilt gençleştirme tedavisinde değil aynı zamanda ciltte oluşan lekeler, sivilce izleri ve cilt çatlaklarında da başarılı sonuçları olmaktadır.

Altın uçlu iğneler cilt altında ki kolajen ve elastin liflerini uyararak, hem kırışıklıklardan hem de ciltte oluşmuş olan sarkmalardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Lazerle, peeling yöntemi ile ya da dermabrazyonla yapılan tedavilerde ciltte oluşabilecek ciddi problemleri Fraksiyonel Radyofrekans ile kesinlikle görmek mümkün olmamaktadır. Yüzde uzun süren kızarıklıklar, günlerce düzelmeyen cilt ödemi ve işlem sonrası oluşabilecek yanıklar kesinlikle izlenmez. Çünkü fraksiyonel radyofrekans enerjisi direkt olarak cilt altına verilir.

Fraksiyonel Radyofrekans ciltte kontrollü bir hasar oluşturmaktadır. Bu şekilde dokular kendini onarmak için harekete geçer ve yenilenme süreci başlar. Altın uçlu iğnelerin iletim gücü sayesinde hiç kayba uğramayan radyofrekans enerjisi sayesinde de cildin 2 mm kadar altına girilerek hedef dokulara daha güçlü bir şekilde etki oluşturulmuş olur. Ve radyofrekans tedavisine ek olarak deride açılmış mikrokanüller aracılığı ile hangi tedavi yapılacaksa o tedavide kullanılan mezoterapi solüsyonları işlem bölgesine emdirilir. Böylelikle iki tedavi bir arada yapılıp sonuç daha etkili olur.

ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS UYGULAMASI

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeysel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

ALTIN İĞNE RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

*Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkları tedavi etmekte oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın gözenekleri sıkılaştırmak, yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır.
*Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

Altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Beraberinde uygulanan mezoterapi desteği ile sonuç daha da mükemmelleşir.

*Yara izi Tedavisinde

Özellikle izlerin direkt olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi, daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir.

*Sivilce İzi Tedavisinde

Altın iğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı uygulanan sivilce kürleriyle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır.

*Çatlak Tedavisinde

Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır, hafif olanlar kaybolur, deri daha pürüzsüz bir hale gelerek çatlakların görünürlülüğü azaltılır. Bu yöntem ile eskimiş çatlar da bile sonuç çok olumludur.

Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır. Ve radyofrekans tedavisine ek olarak deride açılmış mikrokanüller aracılığı ile çatlak tedavisinde kullanılan mezoterapi solüsyonları işlem bölgesine emdirilir. Böylelikle iki tedavi bir arada yapılıp sonuç daha etkili olur.

*Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne radyofrekans başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. 1 ay aralıklarla 3 seans yapılması gerekmektedir. Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir. Zaten ameliyat olmadan radyofrekans haricinde bu bölgelerde deri sıkılaştırmasını başarıyla yapabilen başka bir tedavi bulunmamaktadır.

Hiper Hidrozis ( Aşırı Terleme ) Tedavisi

Altın İğne Radyofrekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Bu uygulamada radyofrekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.

Uygulama koltuk altı bölgesine krem ile uyuşturularak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında 1 gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Uygulama sonrasında tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Terleme tedavisi 3-4 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır. Bunun sonucunda terlemede belirgin ve kalıcı bir azalma mümkün olmaktadır.

ALTIN İĞNELİ FRAKSİYONEL RADYOFREKANS KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Probleminize ve nedene göre daha fazla uygulama yapılabilir. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. Tedavi yapılacak alana ve soruna göre de sonrasında deride açılan çok sayıda mikrokanüllere mezoterapik solüsyonlar yedirileceğinden sonuç daha başarılı olacaktır.

Uygulama sırasında lokal anestezik krem uygulanır ve bu sayede ağrı hissedilmez.

Sonuçları ilk seans sonrasında fark edersiniz, sonraki seanslarda etkinlik daha da belirgin hale gelecektir.

ALTIN İĞNE UYGULAMASI SONRASINDA NELER YAŞANIR?

Altın iğne RF uygulamasının en büyük özelliği fraksiyonel lazerde yaşanan kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen normale dönecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında bir kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem olur, bu da kısa sürede geçecektir.

Dr Bahar Kahraman Facebook Dr Bahar Kahraman Twitter Dr Bahar Kahraman Google Plus Dr Bahar Kahraman Youtube
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Selin Sitesi D Blok Kat 3 D:6 Nilüfer / BURSA