IPL ile Damar ve Leke Tedavisi LUMECCA
Ana Sayfa / IPL ile Damar ve Leke Tedavisi LUMECCA
IPL ile Damar ve Leke Tedavisi LUMECCA

IPL ile Damar ve Leke Tedavisi

Lumecca

Lumecca; leke ve damar lezyonlarında kullanılan yoğunlaştırılmış ışık veren bir tedavi yöntemidir.

umecca; leke ve damar lezyonlarında kullanılan  yoğunlaştırılmış 515 ve 580nm boyutlarında ışık veren bir tedavi yöntemidir. Yani bir tür ışık tedavisidir.

Koyu tenli kişlerde 580nm dalga boyu tercih edilirken, açık tenli kişilerde 515nm dalga boyu tercih edilir.   Yaşlılık lekelerinde etkilidir. Bunun yanısıra; güneş hasarı ile yıpranmış deride, cilt gençleştirmede, vasküler lezyonlarda( örümcek damarları, telenjektazi ve port wine stain) gibi damarsal lezyonların tedavisinde de kullanılır.  En çok yüz bölgesinde etkilidir.

Lumecca nasıl çalışır?

Lumecca  vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, bacaklar, eller ve kollara uygulanabilir.  Tedavi sırasında hafif ışık parlaması olur.  Hafif kızarıklık ve sıcaklık hissi olur fakat sonrasında geriler. 24 ile 48 saat sonra; lekelerde koyulaşma ve grileşme olur ve sonrasında soyulma.  Damar tedavisinde de, damarlar tromboze olmasına bağlı koyulaşma ve sonrasında kaybolma izlenir.

Tedavi öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar?

3-4 hafta öncesinde kadar bronzlaşma olmaması lazım. 2-3 hafta öncesine kadar tedavi edilecek bölgedeki iritasyon yapacak ajanlar kesilmelidir. Eğer hasta bir kanı sulandırıcı tedavi alıyor ise, doktoruna danışılarak 7-10 gün öncesinde kesilmelidir. Hedef bölgedeki tüyler kesilmelidir.  Tedavi alanında Dövme ve makyaj olmamalıdır.

Tedavide kaç seans gereklidir?

Kişiden kişiye değişmek ile birlikte, 3-5 seans, 3-4 haftada bir yapılması uygundur.

Sonuç ne zaman alınır?

Cildin parlaması ve görünen sonuçlar 1-2 hafta içinde daha belirginleşir. Bir seans sonrası bile ciltte değişiklik izlenecektir.

Yan etki varmıdır?

Güneşe karşı hassasiyet olabilir. Güneş kremi  en az 30 SPF kullanımı gerekir.

Dr Bahar Kahraman Facebook Dr Bahar Kahraman Twitter Dr Bahar Kahraman Google Plus Dr Bahar Kahraman Youtube
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Selin Sitesi D Blok Kat 3 D:6 Nilüfer / BURSA