Hizmetlerimiz
Ana Sayfa / Ayak Bileği Ağrıları İçin Tedavi Yöntemleri
Ayak Bileği Ağrıları İçin Tedavi Yöntemleri

Ayak bileği, kendisini oluşturan kemiklerin ve bağların düzeninden dolayı yapısal olarak çok güçlüdür. Buna rağmen vücudun tüm yükünü taşıması nedeniyle burkulmalarda yaralanan başlıca bölgedir. 

Ayak bileği burkulmasında ilk yapılması gereken elastik bandajla istirahate almaktır. Burkulan ayak elastik bandajla parmaklardan başlanarak yukarıya doğru sarılmalı ve hasta ayağını yukarıya kaldırarak dinlendirilmelidir. Burkulma olur olmaz yapılan NÖRALTERAPİ,AKUPUNKTUR,NÖROPROLOTERAPİ VE HACAMAT uygulamaları sonucu beklenilenden çok kısa sürede iyileşme gerçekleşir.

Ciddi burkulma sonrası ilk müdahalenin ardından ayak bileği hareketlerini ve gücünü eski haline getirebilmek için rehabilitasyona başlanır. Hastaya gösterilen egzersizler ile hareketler eski düzeye ulaşana kadar izlem devam eder. Burkulma sonrası uzun süre devam eden ağrılı durumların altında genellikle bir kıkırdak kırığı ya da ayak bileği ekleminin içini saran zarın sıkışması yatar.

Ayak bileği ekleminde eğer bir kıkırdak kırığından şüpheleniliyorsa, MRG ile eklemi değerlendirerek bir sonuca varılır. PROLOTERAPİ ve PRP uygulamaları ile ayak bilek burkulmaları beklenilenden çok daha kısa sürede iyileşir ve spora geri dönüş sağlanır. Çünkü PROLOTERAPİ ve PRP uygulanılarak ayak ve ayak bileğindeki bağlar güçlendirilir, kıkırdak onarımı ve hasarlı dokunun tamiri yapılır ve böylece iyileşme sağlanır.


 

tüm haberler
Dr Bahar Kahraman Facebook Dr Bahar Kahraman Twitter Dr Bahar Kahraman Google Plus Dr Bahar Kahraman Youtube
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Selin Sitesi D Blok Kat 3 D:6 Nilüfer / BURSA