Hizmetlerimiz
Ana Sayfa / Soğuk Radyofrekans
Soğuk Radyofrekans
24.09.2012

2011 yılında ülkemizde kullanılmaya başlanan ve İstanbul ile eş zamanlı olarak Bursa’da merkezimizde de kullanılmaya başlanan Soğuk radyofrekans yöntemi, tek bir sistemle hem sıkılaşma hem de zayıflama imkanı sunuyor. Bu yeni yöntem, etkisini hemen gösterdiği gibi acısız ve az seansla çok iyi sonuçlar da verebiliyor. Bu yöntemin güçlü soğutma sistemi sayesinde ağrısız, acısız ve hızlı vücut şekillendirme seansları gerçekleştirir ve ilk seanstan itibaren gözle görülür kalıcı sonuçlar elde edilir.

 

Nasıl uygulanır?

 

Soğuk radyofrekans; radyofrekans ile infrared ışınları birleştirilmirş ve soğuk ile ağrıyı minimuma indirip deride daha derine inilebilinmişti. İlk seansta ortaya çıkan deride sıkılaşma ve toparlanma oldukça şaşırtıcıdır. Ortalama 15–20 dakika alan ve yüz bölgesinde 2 haftada bir, vücut bölgesinde ise haftada iki yapılan seanslarla anestezi gerektirmeden, kişinin günlük yaşantısından ayırmadan ortalama 3–5 seans tedavi gerektirmektedir. İleri yaşlarda deride hızla toparlanma yaparken soğuk radyofrekans genç yaşlarda derinin sarkmasını ve yıpranmasını önleyerek yaşlanmayı geciktirmektedir.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Soğuk radyofrekans sadece yüz bölgesinde değil farklı başlıklar kullanılarak bölgesel yağ eritmede de son derece başarılıdır. Son yıllarda ses dalgaları kullanılarak uygulanan kavitasyon yönteminde de dirençli vakalarla sık karşılaşıyoruz. Özellikle incelme sonrası sarkmalar için ayrı bir tedavi yönteminin gerekliliği, kulak problemleri olanlara, protezlerin varlığı kavitasyon uygulamalarını sınırlamaktadır. Uygulanılan yöntemde ICE RF + IR teknoloji consepti vardır. Tek bir başlıkla birleştirilen bu consept bize uygulama esnasında birden çok tedaviyi yapabilme imkanı sunar. Bu nedenle bölgesel yağlanma tedavi edilirken aynı zamanda derideki sarkmalar toparlanmaktadır. Ayrıca vücut şekillendirme, sellülit yok etme, popo ve göğüs kaldırma, kırışıklık azaltma gibi tedavilerde son derece başarılıdır. Uygulama sadece karın ve basen bölgelerine uygulanmamak da gıdı, üst kol, sırtbölgesi ve çok sayıda insanın problemi olan diz bölgesine de uygulanmaktadır. İşlem sırasında uygulanan soğuk ile istenilen derinliğe inilmekte istenilen seviyede yağlar eritilmektedir. İğnesiz bir uygulama yöntemi olan soğuk radyofrekans yöntemi ile ortalama 10 – 15 dakika süren seanslarda uygulanmaktadır. Hastalar işlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissetmektedir.

 

Soğuk radyofrekans yönteminin diğer yöntemlere göre ne gibi avantajları vardır?

 

Klasik radyo frekans ile karşılaştırıldığında mevcut cihazlardan 6 kat(360 watt) daha etkili olmasıyla birlikte -5 dereceye kadar soğukluk hissi veren cryoterapy başlığı sayesinde ciltteki yanık riskini sıfıra indirerek tedavi esnasında hastalara sunduğu konforun yanısıra RF enerjisinin daha derinlere sağlıklı olarak iletilmesinde ve böylece sellülit ve yağın etkili bir şekilde yok olmasını sağlar.

Radyofrekans yöntemi yıllardır kullanılan bir yöntem iken soğuk radyofrekans ile yüz gençleştirmede ve bölgesel yağlanmanın azaltılmasında daha hızlı etkinin çıkması sağlanıyor. Anestezi ve girişimsel bir işleme maruz kalınmaması, özellikle bölgesel yağlanmayı azaltırken aynı zamanda deride sıkılaşma oluşturması, günlük yaşantıyı aksatmadan yapılması, rahat ve konforlu bir işlem olması soğuk radyofrekansı öne çıkarmaktadır. Sağlıklı, genç ve güzel kalın…

tüm haberler
Dr Bahar Kahraman Facebook Dr Bahar Kahraman Twitter Dr Bahar Kahraman Google Plus Dr Bahar Kahraman Youtube
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Selin Sitesi D Blok Kat 3 D:6 Nilüfer / BURSA